E-Ticaret Sistemleri

e-ticaret-sitesi

E-Ticaret: İnternet ortamında pazarlanan bir ürünün, yine internet ortamından satın alınması ya da satılmasıdır. Bir ürün elle tutabilecek ürün olabileceği gibi hizmet ve değişik servisler de olabilmektedir. E-Ticaret, aslında elektronik iletişim yolu üzerinden kişinin beğenmiş olduğu ürün/hizmet/servis çeşitleri bedelinin banka hesabından otomatik olarak çekilmesi karşılığında bu ürün/hizmet ve servis çeşitlerini hem alıp hem de satabilmesidir.

Hazırladığım E-Ticaret Sistemi, sade ve temiz bir arayüz ile kullanıcıların istedikleri ürünü kolayca bulması bakımından idealdir. Ayrıca esnekliği ile zenginleştirilip farklı görünümlere de kavuşturularak şık bir e-ticaret sitesi görünümü sağlanabilmektedir.

Manşet sistemi ile dilediğiniz boyutta reklam spotları hazırlayıp kullanıcılarınızın dikkatini çeken reklamlar yayınlayabilirsiniz.

3 adet para birimi seçeneği ile kullanıcılar inceledikleri herhangi bir sayfada para birimini heme değiştirip ürünleri Dolar ve Euro para birimi karşılıklarını anında görebilirler.

Menü yönetimi ile ana menü üzerinde alt menüler ile ürün çeşitliliğini kullanıcılarınıza göstermiş olursunuz. Ayrıca alt kategori mantığı ile kategorilerinizi menülerde kolayca sergileme imkanı da mevcuttur. Menüyü ister yukarıda bırakabilir, ister sağ veya sol sütunlarda görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Üye girişi sistemi ile kullanıcıların siteye üye olup tekrar siteyi ziyaret ettiklerinde kolayca alışveriş yapmasına imkan tanır. Ayrıca satın alma işlemi aşamasında siteye üye olmak istemeyen ziyaretçiler sadece gerekli bilgileri tanımlayarak hızlı alışveriş imkanından faydalanırlar.

Alışveriş listem özelliği ile kullanıcılar ürünler arasında dolaşırken “Alışveriş Listeme Ekle” özelliği ile alışveriş listelerine ürünleri ekleyip istedikleri zaman satın alma eylemi gerçekleştirebilirler.

Görsel sepet özelliği sayesinde kullanıcılar sepette ürünün küçük resminin yanı sıra kaç adet aldıkları, fiyatı ve toplam tutarlarını kolaylıkla görüp, istedikleri ürünü sepetlerinden kolayca aynı ekranda tek hareketle silebilirler.

Kullanıcılar ürün ayrıntısına girdiklerinde ürün ile ilgili bilgilerin yanında o ürünü alanların ürünle beraber hangi ürünü de aldıklarını göreceklerdir. Ayrıca ürün ayrıntısında ürüne ait diğer resimlere bakabilir ve ürünü istedikleri sosyal ağda da anında paylaşabilirler. Kullanıcılar oylama kısmından yıldız vererek ürünün popülaritesini oylama imkanına sahipler. Ürün özellikleri en ince ayrıntısına göre tanımlanabildiğinden ürün türleri ne olursa olsun kullanıcılar özelliklerini kolayca inceleme imkanı bulurlar.

Ürünlerin kategori görünümlerinde ürün karşılaştırma özelliği ile özellikleri ve seçenekleri aynı düzeyde olan ürünleri kullanıcılar karşılaştırma imkanına sahiptirler. Örneğin bir fotoğraf makinesini başka bir fotoğraf makinesi modeli ile karşılaştırıp kıyaslayabilirler. Sadece iki ürün değil birden fazla ürünüde karşılaştırmaya tabi tutabilirler.

Kategori listeleme özelliği sayesinde kategori içindeki ürünler listelenme sırasında ister liste veya tablo görünümde gezinti imkanı sağlıyor. Listeleme ekranında “Sırala” açılan kutusunda ürün adını “A’dan Z’ye” veya “Z’den A’ya” sıralama imkanı vardır. Ayrıca “Pahalıdan > Ucuza” veya “Ucundan > Pahalıya” sıralama seçenekleri mevcut. Ayrıca “A’dan Z’ye” veya “Z’den A’ya” ürün koduna göre de sıralamak mümkün. Oylanmış ürünleri de oylamanın düşük veya yüksek olmasına göre de sıralanabilmektedir. Birde ürünleri “Göster” açılan kutusundan 15’li, 25’li,50’li, 75’li ve 100’lü olarak gruplayarak görüntülemek de mümkündür.

Ürünleri ana sayfada “Sizin İçin Seçtiklerimiz”, “En Çok Satılanlar”, “Yeni Ürünler”, Kampanyalı Ürünler” modülleri ile kullanıcılara farklı bir ürün görüntüleme deneyimi sunmaktadır.

Carousel modülü ile sitenizin istediğiniz kısmında ürünleri kategori veya markaya göre kolay bir kayan resim görünümü ile kullanıcılara daha farklı bir ürün izleme görüntüleme deneyimini sunabilirsiniz.

Kullanıcılarınıza hediye çeki tanımlayıp site içinde harcamasını sağlayabilir, her ürüne puan tanımlayıp alışveriş yaptıkça puan kazanmasını da temin edebilirsiniz. Kazandığı puanları site içinde harcamasını sağlayabilirsiniz.

Ürün tanımlaması sırasında kampanyalı ürünleri tanımlayıp fiyat bazında kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Örneğin “Fotoğraf Makinesi 2000 TL yerine 999 TL Alın” gibi kampanyalar düzenleme imkanı vardır. Bir de “Bir Ürün Alana Diğeri Bedava” veya ” Bir Ürün Alana Diğeri %50 İndirimli” türünde kampanyalar da tanımlayabilirsiniz. Kampanyalarınıza iki tarih arası vererek kampanyanın sürelerini kendiniz belirleyebilirsiniz.

Ürün tanımlamada ürünlere sınırsız seçenek ve özellik grubu seçeneği tanımlayabilirsiniz. Bu da sisteme istediğiniz türde ürünleri tanımlayabilirsiniz anlamına geliyor. Ayrıca her seçeneğe ve özelliğe fiyat arttırma ve eksiltme uygulayabilirsiniz. Örneğin bir ürün plastik ise fiyatı 50 TL metal krom kaplı ise 150 TL gibi seçenek-fiyat özellikleri tanımlayabilirsiniz.

Ürün tanımlamada benzer ürünler tanımlayarak ziyaretçilerinizin o ürüne benzer diğer ürünlere de bakmasını sağlayabilirsiniz.

Ürün tanımlamada ağırlık ve boyut tanımlayarak kargo modüllerinin kargo fiyatını otomatik hesaplamasına yardımcı olabilirsiniz.

Satış ortaklarını sisteme tanımlayıp site üzerinden ürünlerinizi satmanızı, satışlarından da belirli bir oranda komisyon almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca puan sistemi de uygulayarak puan kazanmasını da temin edebilirsiniz.

Sisteme birden fazla ödeme (Banka Havalesi, Kapıda Ödeme, Kredi Kartı, Paypal) ve kargo seçenekleri (Sabit Kargo Fiyatı, Ücretsiz Kargo, Mağazadan Teslim Al) tanımlayabilirsiniz.

Raporlama kısmı ile sipariş, satış ve iade vb. tüm süreçler hakkında liste alabileceğiniz gibi, müşteriler, vergi, kampanyalar, kuponlar, satış ortakları ile ilgli listeleme almak imkanınız vardır.

Bir cevap yazın